O mnie

Mam na imię Martyna. Myślałam, że studia w życiu mi się przydadzą, więc mam magistra z turystyki i rekreacji iii… to by było na tyle… Teraz jestem skończoną turystką, choć turystką za bardzo się nie czuję, bardziej pasuje do mnie miano dziewczyny ciekawej świata spełniającej swoje marzenia. Podróżowanie kocham od zawsze. Już od dziecka jeździłam z rodzicami po całej Polsce, później kolonie, obozy, wycieczki zorganizowane, wyjazdy ze znajomymi, biura podróży i hotele, aż zrozumiałam, że czar podróży pryska, gdy ktoś pisze tę historię za Ciebie :). I od tego momentu zaczęłam jeździć na własną rękę, bez planu, bez rozczarowań, bez zobowiązań, czasem nawet bez znajomych, po prostu chwytając chwilę!

Przygoda z autostopem zaczęła się od spotkania mojego dobrego teraz przyjaciela – Pasikonika (www.pasiko.blogspot.com). Trochę dobrej reklamy nie zaszkodzi, wspaniały z niego człowiek, warto zobaczyć co tworzy! To on zabrał mnie na pierwszą autostopową wyprawę po Polsce, i w sumie od tego momentu moje życie stanęło na głowie. I bardzo dobrze! Całkowicie odmieniony światopogląd, spojrzenie na ludzi, konsumpcjonizm, przeżywanie życia. Teraz nie wyobrażam sobie innego obrotu spraw :).

Autostop i niskobudżetowe wyjazdy stały się moim sposobem na podróże i w sumie na życie. Stopowanie i podróże bez planu są o tyle wspaniałe, że nigdy nie wiadomo kogo się spotka, co się wydarzy, co się będzie jadło i gdzie się będzie spało. Wielka niewiadoma, więc nauczyłam się być zawsze wdzięczna, nawet za drobną pomoc… albo i brak pomocy ;).

Værøy o mnie

Martyna Piasecka blog podróże

Kocham fotografię. Aparat zabieram w każdą podróż, nie ważne czy to tylko 10, czy 3000 km od domu :). Jeśli jesteście zainteresowani, moje zdjęcia możecie zobaczyć o tu:


 

Co do bloga… Długo zastanawiałam się, czy moje podróże i styl życia są na tyle interesujące by ktoś o tym czytał. Zobaczymy :). Bloga założyłam głównie
myślą o rodzinie i przyjaciołach, którzy zawsze są ciekawi co się wydarzyło podczas moich wypadów. Jeśli poza nimi, kogoś jeszcze zainteresuje coś o czym piszę, będzie mi niezmiernie miło 🙂.

Zatem w skrócie o mnie:
Przyjacielska dziewczyna, która chce spotykać ciekawych ludzi, poznać nowe kultury, podróżować po świecie i spełniać swoje marzenia :)! To sprawia, że moje życie ma sens.
 
Aparat fotograficzny mam ZAWSZE w zasięgu ręki ;).
 
Jestem na drodze do bycia wegetarianką, ale nadal czasem jem ryby (zwłaszcza
miejscach, gdzie nie za bardzo jest coś innego do jedzenia – np. Norwegia ;)). Tak, wiem, że to nadal zabijanie zwierząt i nie jestem z tego dumna…
 
Kocham poznawać nowych ludzi. Rozmawiać, śmiać się, spędzać razem czas, dzielić chwile i pozytywną energię. To jest naprawdę wspaniałe :)!
oczywiście kocham poznawać i uczyć się o kulturze miejsc, które odwiedzam.
 
Co do moich zainteresowań:
podróże, fotografia, pływanie, jazda na rowerze, wędrówki wszelkiego rodzaju, autostop i pozytywne myślenie :)!
 
Co sprawia, że żyję bardziej?
Przebywanie na łonie NATURY, obserwowanie gwiazd i księżyca w nocy, zachodów
wschodów słońca podczas dni. Radość z wiatru i powietrza, wody i ognia, zwierząt
Ziemi, deszczu i słońca :). Spędzanie czasu w lesie, nad jeziorem lub morzem,
w górach. Po prostu bycie w dziczy :)!
 
I… szczęściara ze mnie… ogromna :)!
IMG_6877fb